Budownictwo

Goldman Sachs przejął Robyga

Fundusz za ponad 1 mld zł kupił 98 proc. akcji dewelopera. Teraz czas na wyciśnięcie pozostałych udziałowców.
Foto: materiały prasowe

Goldman Sachs w grudniu ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich akcji dewelopera mieszkaniowego, ale spotkał się z chłodnym przyjęciem na rynku. Niedługo przed zakończeniem przyjmowania zapisów fundusz podwyższył cenę z 3,55 zł za akcję do 4 zł – czyli poziomu bliskiego cenom docelowym w ostatnich raportach analitycznych. W wezwaniu złożono zapisy na ponad 98 proc. papierów. Transakcje zostaną zawarte 7 lutego.

- Bardzo się cieszymy, że w wezwaniu przekroczyliśmy próg 90 proc. głosów, pozwoli to nam na realizację strategicznego celu, jakim jest wycofanie Robyga z obrotu giełdowego i prowadzenie działalności jako długoterminowy inwestor strategiczny. Zamierzamy blisko współpracować z kierownictwem spółki, aby wspierać jej długoterminowy sukces – mówi cytowany w komunikacie Tavis Cannell, dyrektor zarządzający w Goldman Sachs International.

Po rozliczeniu wezwania Goldman Sachs, jako właściciel ponad 90 proc. akcji, przeprowadzi przymusowy wykup pozostałych akcjonariuszy oraz delisting.

Robyg to jeden z czołowych deweloperów w Polsce, w 2017 r. zwiększył sprzedaż o 17 proc., do 3,47 tys. mieszkań.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły