Budownictwo

Rekomendacje. DM BDM zaleca kupować akcje Trakcji

Analitycy szacują potencjał wzrostu wartości budowlanej firmy na kilkanaście procent.
Foto: Bloomberg

W raporcie z 1 lutego specjaliści DM BDM oszacowali cenę docelową papierów spółki wyspecjalizowanej w budowie infrastruktury kolejowej i drogowej na 8,4 zł przy kursie 7,17 zł. Bieżący kurs to 7,27 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że podczas gdy Torpol, ZUE czy Budimex zbudowały dość satysfakcjonujące portfele zamówień, to Trakcja z backlogiem rzędu 1,9 mld zł ma potencjał zdobycia w latach 2018-2019 kontraktów kolejowych i odbudowania pozycji na Litwie, przy jednoczesnym uwzględnianiu aktualnej presji na wzrost kosztów.

Ekonomiści szacują, że zyski netto rzędu 50-55 mln zł rocznie są w perspektywie średnioterminowej poza zasięgiem grupy, ale liczą że IV kwartał 2017 r. przyniesie już przełamanie spadkowej tendencji obserwowanej w wynikach na wynikach raportowanych – m.in. po uwzględnieniu ugody z PKP PLK. Analitycy spodziewają się, że za 2017 r. Trakcja pokaże 25-30 mln zł zysku, a w tym co najmniej powtórzy rezultat.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły