Budownictwo

Dekpol będzie dalej rosnąć

Budowlano-deweloperska grupa spodziewa się wzrostu przychodów o 27 proc.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Dekpol prognozuje, że w 2018 r. osiągnie 710 mln zł skonsolidowanych przychodów, o prawie 27 proc. więcej niż spodziewa się uzyskać w 2017 r. (560 mln zł, o 116 proc. więcej niż w 2016 r.).

W tym roku część budowlana ma zapewnić 450 mln zł, a deweloperska 190 mln zł. Dekpol jest też producentem osprzętu do maszyn budowlanych, co ma dodać 70 mln zł do sprzedaży.

- Bardzo dobre perspektywy rozwoju obejmują wszystkie trzy segmenty naszej działalności. Mamy bogaty i atrakcyjny portfel zleceń w ramach usług generalnego wykonawstwa. Dynamicznie rozwijamy działalność deweloperską, głównie na terenie Pomorza, ale planujemy także ekspansję na nowe rynki w tym m.in. w Warszawie i Wrocławiu – zapowiada cytowany w komunikacie Mariusz Tuchlin, prezes i główny akcjonariusz Dekpolu. - Bardzo optymistycznie podchodzimy również do rozwoju produkcji osprzętu do maszyn budowlanych. W najbliższym czasie zakończymy inwestycję w rozbudowę zakładu zwiększając nasze moce produkcyjne – dodaje.

W grudniu 2016 r. papiery Dekpolu kosztowały poniżej 10 zł, w styczniu br. już 40,6 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły