Budownictwo

CNT: Deweloper rozkręca się, ale...

W IV kwartale kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa spółka sprzedała 122 mieszkania w Krakowie.
Foto: materiały prasowe

Inwestycja 5 Dzielnica, realizowana na gruntach kupionych od KCI (spółka kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza, ma udziały w Gremi Media – wydawcy m.in. „Parkietu" i „Rzeczpospolitej") weszła do oferty w marcu ub.r., do końca 2017 r. nabywców znalazło 295 lokali.

W I etapie powstaje 606 mieszkań, CNT dąży do tego, by rozpocząć przekazywanie lokali w III kwartale – wtedy w wynikach spółki zostaną rozpoznane zyski ze sprzedaży. Projekt 5 Dzielnica zakłada budowę 1,45 tys. lokali.

Wszystko wskazuje na to, że obecni akcjonariusze mniejszościowi CNT nie będą partycypować w zyskach z przedsięwzięcia. Główny udziałowiec, Zbigniew Jakubas, ma bowiem plan wycofania CNT z parkietu. Milioner ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich papierów dewelopera. Oferuje 9 zł za akcję – bieżący kurs to 8,9 zł.

Zapisy do sprzedaży papierów rozpoczną się 13 lutego i potrwają do 14 marca. Jakubas z podmiotami zależnymi kontroluje 65,8 proc. akcji. Wynik wezwania nie ma znaczenia dla procedury delistingu. Wystarczy, że uchwała o wystąpienie do KNF z wnioskiem o zniesienie dematerializacji akcji uzyska poparcie 90 proc. głosów zarejestrowanych na walnym zgromadzeniu.

Poza działalnością deweloperską CNT zajmuje się obrotem energią elektryczną. Po trzech kwartałach ub.r. grupa miała 719 mln zł przychodów. Zysk netto wyniósł 5 mln zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły