Budownictwo

Echo Investment: W drodze na pudło

– Pracujemy nad zwiększeniem obecności na rynku mieszkaniowym, by znaleźć się w gronie trzech największych deweloperów w Polsce – zapowiedział Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment.
Foto: materiały prasowe

W 2020 r. ogólnopolski deweloper sprzedał (bez uwzględniania płatnych rezerwacji) 1,57 tys. mieszkań, o prawie 16 proc. więcej niż rok wcześniej, ustanawiając nowy roczny rekord. Na szczycie tabeli są obecnie Dom Development (3,76 tys. mieszkań sprzedanych w 2020 r.), Atal (2,9 tys.) i Murapol (2,72 tys. – patrz strona 5).

W samym IV kwartale Echo znalazło nabywców na 467 mieszkań, o niemal 4 proc. więcej kwartał do kwartału i 12 proc. rok do roku. To również rekordowy wynik.

Sowicie zapowiada się wynik finansowy: Echo w ub.r. przekazało klientom klucze do 1,51 tys. lokali, o 19 proc. więcej rok do roku – to kolejny pobity rekord. Poza mieszkaniami deweloper buduje nieruchomości komercyjne. Strategia zakłada zwiększenie liczby projektów „destinations" łączących funkcje mieszkaniowe (w tym dla platformy najmu Resi4Rent), biurowe i handlowe. ar

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.