Słabość WIG20 na tle Europy

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł spadek głównego indeksu, WIG20, o 1,45%, do poziomu 2343 pkt. mWIG40 zniżkował 0,21%, podczas gdy sWIG80 zanotował przecenę o 0,53%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,15 mld złotych.

Publikacja: 25.03.2024 17:24

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Foto: tv.rp.pl

Pierwsza sesja tygodnia na globalnych rynkach nie przyniosła większych emocji. DAX wyznaczył nowe historyczne maksima, odbijał eurodolar podobnie jak wycena Bitcoina. W praktyce jednak aktywność była nieco ograniczona z uwagi na skrócony tydzień handlu (piątek jest wolny od obrotu na większości rynków). Inwestorzy czekają na wystąpienia przedstawicieli Fed'u.

Lokalnie za to ponownie mieliśmy sporo, aczkolwiek głównie negatywnych, emocji. Do grona przecenionych ostatnio spółek z WIG20 dołączyły dziś Pepco ze spadkiem 6,93%, Budimex -6,7% czy KGHM z -6,3%. W przypadku „miedziowego giganta” reakcję przypisać możemy odpisowi, o którym spółka poinformowała przed sesją. W przypadku BDX w trakcie handlu pojawiła się aktualizacja rejestru pozycji krótkich w KNF, która ukazała iż Marshall Wace otworzył pozycje krótkie na spółkę (oraz Allegro).

Z rynkowego punktu widzenia WIG20 pozostaje nad strefą wsparcia z zakresu ok. 2300-2340 pkt. Zakres ten testowany był 5x w ciągu ostatniego miesiąca.

Konrad Ryczko Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Giełda
Popyt w przewadze
Giełda
Zwycięstwo byków na GPW. WIG20 zadomowił się powyżej 2500 pkt
Giełda
Szwedzki bank centralny decyduje się aktywnie podążać za danymi gospodarczymi
Giełda
Bez wyraźnego kierunku na GPW. WIG20 powyżej poziomu 2500 pkt.
Giełda
Analiza poranna – Spokojny tydzień
Giełda
Tomasz Hońdo: Korekta w większości odrobiona