Zarząd Trionu zwołał na 13 kwietnia nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, którego głównym punktem obrad będzie podęcie decyzji o emisji od 15 mln do 170 mln akcji serii T z prawem poboru. Cena emisyjna ma być równa wartości nominalnej, co oznacza, że wyniesie 20 groszy. Dla porównania dziś na otwarciu notowań walory Trionu kosztowały 47 groszy, czyli o 2,2 proc. więcej, niż w piątek.

Na koniec dnia ustalenia prawa poboru (wyznaczono go na 30 czerwca) każdemu akcjonariuszowi będzie przysługiwać tyle praw poboru, ile będzie posiadał na koncie akcji. Jedno prawo poboru ma uprawniać do objęcia jednej akcji serii T. Terminy zapisów na nowe walory ma wyznaczyć dopiero zarząd Trionu. Spółka zarówno akcje, jaki i prawa poboru wprowadzi do obrotu na GPW.

Pieniądze z emisji (od 3 mln zł do 34 mln zł) spółka przeznaczy na realizację projektów deweloperskich. Trion pozyskał je kilka tygodni temu od giełdowego Alterco, który w zamian objął zdecydowaną większość, z ponad 124 mln walorów serii S inowrocławskiej firmy, oferowanych w ramach prywatnej emisji po 50 groszy za sztukę.

Trion po włączeniu go w struktury grupy Alterco jest odpowiedzialny za rozwój projektów mieszkaniowych, zarówno dotyczących budownictwa jedno-, jak i wielorodzinnego. Spółka chce w ciągu najbliższych 3-4 lat oddać do użytku około 600 domów w okolicach największych polskich aglomeracji. I tak w Gruszczynie koło Poznania chce zrealizować projekt osiedla składającego się z 190 domów jednorodzinnych. Inwestycje będą też realizowane w Krakowie (200 domów), w Kiekrzu koło Poznania (60 domów) oraz w Gdańsku (100 domów).

Trion będzie też realizował inwestycje dotyczące budownictwa wielorodzinnego. Stanie się to po wniesieniu do spółki przez Alterco nowych projektów. Obecnie Trion finalizuje ich zakup. Ujawnia jedynie, że chodzi o mieszkania wybudowane i będące w ciągłej sprzedaży, inwestycje w toku oraz w fazie projektowej.