Firmy

Agroliga: Debiut w I kwartale 2011 roku

Agroliga zakończyła prywatną emisję akcji.

Pozyskała z niej 1 mln euro. Pieniądze zamierza przeznaczyć na zakup nowych maszyn oraz modernizację kompleksu hodowlanego. Agroliga jest zarejestrowana na Cyprze. To spółka holdingowa działającej na Ukrainie grupy produkującej olej słonecznikowy, prowadzącej uprawę zbóż oraz hodowlę bydła.

– Wskaźnik P/E (cena do zysku – red.) przy ustalonej w prywatnej ofercie cenie akcji wynosił poniżej 5. Nie dziwi nas zatem olbrzymie zainteresowanie inwestorów. Chętnych było więcej niż oferowanych akcji, ale zdecydowaliśmy się nie zwiększać puli walorów. Nie chcemy dalszego rozwodnienia akcjonariatu – mówi Oleksander Berdnik, prezes rady dyrektorów i współzałożyciel Agroligi.

W I kwartale przyszłego roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. W 2009 r. grupa wypracowała 2,4 mln euro przychodów ze sprzedaży i około 530 tys. euro zysku netto. Plan na ten rok zakłada sprzedaż na poziomie prawie 4,5 mln euro i zysk wynoszący ponad 1,3 mln euro.

– Planujemy stopniową zmianę struktury naszych przychodów. Zależy nam na zwiększeniu produkcji oleju słonecznikowego oraz mleka i mięsa. W tych dwóch branżach widzimy potencjał wzrostu – zapowiada Berdnik. Dodaje, że udział uprawy zbóż w przychodach grupy do 2014 r. ma spaść do mniej niż 15 proc.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz