Firmy

Agroliga: Debiut w I kwartale 2011 roku

Agroliga zakończyła prywatną emisję akcji.

Pozyskała z niej 1 mln euro. Pieniądze zamierza przeznaczyć na zakup nowych maszyn oraz modernizację kompleksu hodowlanego. Agroliga jest zarejestrowana na Cyprze. To spółka holdingowa działającej na Ukrainie grupy produkującej olej słonecznikowy, prowadzącej uprawę zbóż oraz hodowlę bydła.

– Wskaźnik P/E (cena do zysku – red.) przy ustalonej w prywatnej ofercie cenie akcji wynosił poniżej 5. Nie dziwi nas zatem olbrzymie zainteresowanie inwestorów. Chętnych było więcej niż oferowanych akcji, ale zdecydowaliśmy się nie zwiększać puli walorów. Nie chcemy dalszego rozwodnienia akcjonariatu – mówi Oleksander Berdnik, prezes rady dyrektorów i współzałożyciel Agroligi.

W I kwartale przyszłego roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. W 2009 r. grupa wypracowała 2,4 mln euro przychodów ze sprzedaży i około 530 tys. euro zysku netto. Plan na ten rok zakłada sprzedaż na poziomie prawie 4,5 mln euro i zysk wynoszący ponad 1,3 mln euro.

– Planujemy stopniową zmianę struktury naszych przychodów. Zależy nam na zwiększeniu produkcji oleju słonecznikowego oraz mleka i mięsa. W tych dwóch branżach widzimy potencjał wzrostu – zapowiada Berdnik. Dodaje, że udział uprawy zbóż w przychodach grupy do 2014 r. ma spaść do mniej niż 15 proc.


Wideo komentarz