Firmy

Digital Avenue: Znacząca poprawa

4,1 mln zł przychodów i 0,35 mln zł zysku netto planuje w 2010 r. wypracować Digital Avenue.

W 2009 r. było to odpowiednio 2,28 mln zł i 0,25 mln zł. – Nasza prognoza jest bardzo bezpieczna – mówi Piotr Wąsowski, prezes firmy. Kieruje nią od kwietnia. Grupa Digital Avenue powiększyła się wówczas o serwis lifestylowy Styl.fm, który wcześniej należał do Wąsowskiego.

Prezes zwraca uwagę, że Digital Avenue zwiększy w tym roku przychody o 80 proc., podczas gdy rynek reklamy internetowej, z którego spółka czerpie przychody, wzrośnie tylko o 20 proc. Nie ukrywa, że skokowy wzrost obrotów to m.in. efekt dokonanego przejęcia. Za poprawę marż odpowiada też restrukturyzacja spółki Medousa prowadzącej serwis Fotosik.pl.

Wąsowski deklaruje, że 2011 r. będzie dla Digital Avenue znacznie lepszy. – Chcemy rosnąć znacznie szybciej niż rynek reklamy internetowej – zapowiada. Nie podaje dokładnych prognoz. Zastrzega, że deklaracje dotyczą wzrostu organicznego.

Digital Avenue chce dalej powiększać grupę. Niedawno kupił portal Przepisy-Kuchenne. info, który wzmocnił Styl.fm. – Szukamy serwisów i niszowych portali, dzięki którym będziemy zwiększać zasięg i oglądalność Styl.fm. Mamy na oku kilka okazji. Myślę, że w I kwartale pochwalimy się kolejnymi zakupami – mówi prezes. „Małe” przejęcia będą rozliczane gotówką. Firma rozważa też większe zakupy, w tym konkurencyjnych serwisów. Te transakcje byłyby rozliczane akcjami.Głównym akcjonariuszem Digital Avenue jest MCI Management (ma ponad 40 proc. kapitału).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz