Budownictwo

Marvipol Sprzedaż ruszyła zanim wbito łopatę

W sytuacji gdy w ofertach deweloperów działających w Warszawie nie brak lokali gotowych do zamieszkania od zaraz, sprzedaż mieszkań przed rozpoczęciem ich budowy to nie lada wyzwanie.

Marvipolowi ta sztuka udała się po raz kolejny, tym razem z projektem Apartamenty Mokotów Park. Mieszkania mające powstać w ramach pierwszego etapu inwestycji przy ul. Bernardyńskiej na Czerniakowie nie są nawet na etapie „dziury w ziemi”. Zgodnie z podpisaną pod koniec października 2009 r. umową generalny wykonawca, Eiffage Budownictwo Mitex, ma rozpocząć prace z początkiem grudnia tego roku. Na stronie internetowej dewelopera próżno szukać informacji o ofercie mieszkań przy ul. Bernardyńskiej.

Tymczasem, jak informuje Andrzej Nizio, wiceprezes Marvipolu, sprzedaż już ruszyła. Do tej pory udało się znaleźć nabywców na 15 proc. z 140 mieszkań. – Klienci sami zgłaszają się do nas z zapytaniami – mówi Nizio. Liczy, że mieszkania z inwestycji Apartamenty Mokotów Park będą sprzedawać się równie dobrze, jak w Villa Cavaletti na Mokotowie. Większość z 40 powstających tam lokali sprzedano jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

8 października zarząd Marvipolu podjął uchwałę w sprawie wyemitowania, w ramach kapitału docelowego, 3 mln akcji spółki, które miały zostać sprzedane w ofercie prywatnej po 11 złotych za sztukę. Środki z emisji spółka zamierza wykorzystać na zakup nieruchomości w Warszawie. Zgodnie z zapowiedziami, emisja miała zostać domknięta do końca października.

– Prowadzimy zaawansowane rozmowy w tej sprawie. W najbliższym czasie poinformujemy o ich rezultatach – mówi Nizio. Emisja akcji, które będą stanowić do 8,4 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym Marvipolu, ma szansę zwiększyć wielkość obrotów na papierach dewelopera. Obecnie 99,84 proc. akcji należy do prezesa Mariusza Książka, wiceprezesa Andrzeja Nizio i kontrolowanego przez nich Cosinda Holdings.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz