Autorski program Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oferuje startupom wsparcie w początkowej fazie ich działalności. Oferuje przestrzeń biurowa do pracy, dostęp do ekspertów koncernu oraz wsparcie doradców z zakresu prawa, księgowości i sprzedaży. - Otwieramy u nas przestrzeń dla młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. To dla nich przede wszystkim dobra okazja do zapoznania się ze specyfiką branży gazowniczej i rozwijania własnych pomysłów pod fachowym okiem - mówi cytowany w komunikacie prasowym Piotr Woźniak, prezes PGNiG. Jest przekonany, że wsparcie specjalistów grupy pozwoli na opracowanie pożytecznych rozwiązań technologicznych i biznesowych.

InnVento oferuje pomieszczenia do pracy samodzielnej i wspólnej, open space do dowolnego zaaranżowania, salki konferencyjne i sprzęt biurowy. Z kolei bliskość centrali PGNiG ma ułatwić kontakt z ekspertami. Ponadto w InnVento mają mieć miejsce regularne spotkania ze specjalistami z poszczególnych spółek z grupy PGNiG, warsztaty, prezentacje i sesje coachingowe.

- Jednym z największych atutów InnVento jest dostęp do zasobów grupy PGNiG, wiedzy eksperckiej, naszego know-how. Chcemy się tym podzielić ze startupami w myśl zasady open innovation - twierdzi Łukasz Kroplewski, wiceprezes ds. rozwoju PGNiG. Jego zdaniem dostęp do części infrastruktury produkcyjnej, czy niektórych baz danych pozwoli startupom na rozwój innowacyjnych pomysłów i przetestowanie ich w rzeczywistych warunkach.

Partnerami PGNiG w projekcie InnVento są: Agencja Rozwoju Przemysłu, Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Instytut Nafty i Gazu. Koncern informuje, że z oferty inkubatora może skorzystać nawet kilkanaście startupów. Po zakończonej inkubacji autorzy projektu będą w stanie stwierdzić, czy jest on gotowy do wdrożenia, czy wymaga dalszego rozwoju. Najbardziej obiecujące projekty mogą liczyć na nawiązanie stałej współpracy z PGNiG, która może doprowadzić do wdrożenia innowacji w jednej ze spółek grupy.