Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.03.2017 07:10 Publikacja: 09.03.2017 07:10
Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airwaya.
Foto: materiały prasowe
Inwestorzy z entuzjazmem zareagowali na informację o tym, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zarejestrowała szczoteczkę Oral Care, służącą do utrzymania higieny jamy ustnej u pacjentów intubowanych, u których obserwuje się nagromadzenie flory bakteryjnej, której przedostawanie się do płuc powoduje odrespiratorowe zapalenie płuc.
– Spodziewamy się, że w najbliższych dniach Oral Care zostanie zarejestrowany również w Europie. Podczas rozmów z lekarzami oraz pielęgniarkami (finalni użytkownicy – red.), a także podczas spotkań z przedstawicielami branży w trakcie prestiżowych targów produkt był bardzo pozytywnie przyjmowany – mówi Anna Aranowska-Bablok, członek zarządu Airway Medix. – Wierzymy, że rejestracja urządzenia tylko zwiększy zainteresowanie nim liderów rynkowych – dodaje. Zarząd szacuje, że potencjał rynkowy Oral Care wynosi ok. 400–450 mln USD i jest dwa razy większy niż potencjał Closed Suction System (CSS), innego urządzenia spółki.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych dokonał zajęcia egzekucyjnego wierzytelności spółki z rachunków bankowych. Zarząd deklaruje, że trwają prace nad ustabilizowaniem sytuacji płynnościowej.
Przychody z kontraktów idą w górę wraz z rosnącą liczbą nowych klientów i zrealizowanych badań EKG.
Wrocławska spółka podała wstępne wyniki badania klinicznego dotyczącego produktu do leczenia atopowego zapalenia skóry u psów. Wnioski są optymistyczne.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
W wyniku uruchomienia nowych klientów i rozwoju na posiadanych rynkach spółka niemal podwoiła liczbę realizowanych badań osiągając w I kwartale 2025 r. ponad 92 tys. sesji EKG.
W ostatnich kwartałach przychody biotechnologicznej spółki wzrosły, ale marże nadal pozostawiają wiele do życzenia. Zarząd deklaruje, że będą szły w górę. Zdaniem analityków w 2025 r. rzeczywiście są przesłanki poprawy rezultatów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas