Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 13:20 Publikacja: 20.11.2016 16:17
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik sm Sławomir Mielnik
Trzy kwartały tego roku przyniosły operatorom telekomunikacyjnym w kraju i szerzej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej poprawę trendów w przychodach. U krajowych przedsiębiorstw spadki są wolniejsze, za granicą widać zwyżki. Ich źródłem jest biznes komórkowy. Jednak telekomy chóralnie podają, że to w dużej mierze efekt sprzedaży sprzętu (smartfonów i innych urządzeń). Obserwują rosnący popyt na mobilny dostęp do internetu i jego wykorzystanie, ale opłaty za usługę nadal tylko w części rekompensują im spadki opłat za rozmowy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kluczowi akcjonariusze giełdowych firm chętnie korzystają z możliwości upłynnienia posiadanych akcji w przyspieszonej budowie księgi popytu.
Sezon publikacji raportów finansowych za I kwartał przez spółki z warszawskiej giełdy jest już w mocno zaawansowanej fazie. Nie zabrakło w nim negatywnych zaskoczeń, które zachwiały kursami niektórych firm.
Na warszawskiej giełdzie przybywa spółek z wyceną akcji przekraczającą 100 zł. Jest ich już 50. To o dwie trzecie więcej niż pięć lat temu. Żeby znaleźć się w pierwszej dziesiątce, walor musi dziś kosztować minimum 520 zł. Liderem zestawienia niezmiennie jest LPP.
Kilkadziesiąt firm z NewConnect nie przekazało w terminie raportu za I kwartał 2025 r. Giełda zawiesiła ich notowania.
Decyzja Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu głównej stopy procentowej ma różny wpływ na giełdowe spółki. Kogo cieszy majowe cięcie, kto nie ma zdania, a kto może się martwić – pokazuje ankieta „Parkietu”.
Po ostatnim miesiącu nikt nie powinien mieć wątpliwości co do profetycznych zdolności Donalda Trumpa. Jego rekomendacja z 9 kwietnia – This is a great time to buy – okazała się trafna.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas