Budownictwo

Najlepszy rok w historii SESCOM

Przychody spółki wzrosły o 53 proc. a zysk netto o niemal 60 proc. Firma jest w trakcie przenosin na rynek główny.

Między 1 października 2015 r. a 30 czerwca 2016 r. SESCOM osiągnęło 35,4 mln zł przychodów. W takim samym okresie rok wcześniej było to 23,1 mln zł. Zysk netto w tym czasie wzrósł z 1,7 mln do 2,7 mln zł. - Zakładamy dalszą poprawę wyników. Bieżący rok finansowy może być najlepszym w historii firmy – ocenia prezes Halbryt.

W związku z dalszą ekspansją przedsiębiorstwo zamierza zwiększyć zatrudnienie. - Najbliższe inwestycje, jak rozwój naszej infrastruktury informatycznej oraz wdrożenie systemu ERP, zamierzamy realizować z własnych środków – zapowiada Halbryt. Spółka będzie zwiększać liczbę zatrudnionych do obsługi najnowszych usług firmy tj. utrzymanie infrastruktury IT oraz wdrażania multimediów w obiektach sieciowych. Przejście na główny parkiet ma wzmocnić transparentny wizerunek oraz umożliwić lepszy dostęp do kapitału na inwestycje.

SESCOM specjalizuje się w zarządzaniu serwisem technicznym oraz świadczeniu usług serwisu klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, serwisu infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej oraz elektrycznego i budowlanego. Spółka czeka na rozpatrzenie przez KNF prospektu ws. przeniesienia notowań na rynek regulowany, który został złożony 8 sierpnia. W związku z przeniesieniem notowań zarząd nie planuje emisji akcji. Obecna kapitalizacja przedsiębiorstwa wynosi 46,2 mln zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz