Technicy typują 5 zagranicznych spółek z potencjałem

Pięciu analityków wskazało spółki z zagranicznych parkietów, na wykresach których pojawiły się ciekawe sygnały transakcyjne. Czy warto uzupełnić portfel o papiery takich firm jak...

Publikacja: 24.08.2016 16:56

Technicy typują 5 zagranicznych spółek z potencjałem

Foto: Bloomberg

Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Kolejny tydzień z rzędu papier broni się na wysokości tygodniowych EMA, które wciąż ułożone są tak jak to bywa podczas okresów hossy. W ostatnich dniach kurs akcji broni się w strefie 51USD, gdzie przebiegają ważne poziomy obrony, do których należy chociażby szczyt XI 2015.r. czy też dwustusesyjna średnia ruchoma. W poniedziałek pojawił się sygnał kupna wg MACD co w połączeniu z pozytywnym układ RSI sprawia, że outlook na CBS jest optymistyczny. Ryzykownie przedstawia się wczorajsze zatrzymanie pod lokalnym oporem związanym z luką bessy, jednakże zeszłotygodniowe wyhamowanie spadków i powrót nad 38,2% pozwala sądzić, że została podjęta kolejna próba domknięcia podażowego okna. Stop Loss należałoby umieścić na 50.49USD close close.

Cena wybiła się w górę powyżej pasma oporowego 28,755 i 29,00 euro, generując tym samym wskazanie kupna w szerszej ramie czasowej – wybiciu towarzyszył duży biały korpus potwierdzony wzrostem wolumenu obrotu (podręcznikowe wybicie powyżej oporu). Cena zwyżkowała powyżej górnej wstęgi Bollingera – potwierdzenie siły rynku. Na średnich 13 i 45 sesyjnych aktywny jest złoty krzyż (potwierdzenie fali wzrostowej). Sytuacja na wskaźnikach analizy technicznej nie jest już tak jednoznaczna, bowiem wskazania kupna przeplatają się z sygnałami sprzedaży, jednak na tych wskaźnikach, na których nadal obowiązuje wskazanie sprzedaży zmalała odległość wskaźnika od jego średniej ruchomej, co może prowadzić to powstania wskazania kupna. RSI i ROC mają jeszcze pewien potencjał wzrostowy w swoich pasmach wykupienia. Silny sygnał kupna obowiązuje na DI(+)/DI(-) a wartość ADX potwierdza trend wzrostowy. Wskaźnik Akumulacja / Dystrybucja uwidacznia napływ środków od połowy lipca.

Indeks SP500 jest na kolejnych szczytach, dlatego też szukamy kolejnej okazji do kupna. Naszą uwagę przykuwa JP Morgan, amerykański inwestycyjny hegemon. Obecnie znajdujemy się w okolicach rocznych maksimów, które zostały ustanowione 8-ego sierpnia ale to nie przeszkadza nam w rekomendowaniu dalszych wzrostów. W ostatnim czasie został przełamany ważny niedźwiedzi opór w postaci niebieskiej linii łączącej ostatnie coraz niższe szczyty. Dodatkowo linia ta może być jednocześnie linią szyi formacji oRGR widocznej dobrze na wykresie dziennym. Może nie jest to idealna, książkowa formacja, gdyż lewe ramię z końca sierpnia 2015 jest niżej niż głowa, ale dobrze pamiętamy co się wtedy działo na rynku I uważam to za anomalię. Została ona zresztą bardzo szybko skontrowana. Kluczowym w tym układzie jest fakt, że cena przestała pogłębiać dołki a minima z czerwca są wyżej niż te z lutego. Razem daje to obraz sprzyjający dalszym wzrostom. Najbliższym wsparciem jest 65 USD I poniżej tego poziomu można ustawić zlecenie obronne. Najbliższym oporem jest 68 USD i jest to dobre miejsce do ustawienia zlecenia realizującego zyski.

Spółka 3M od początku roku znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Obecnie obserwujemy konsolidację, a na wykresie formuje się trójkąt, co wskazywać może jedynie przystanek przed dalszymi wzrostami. Sygnał kupna padnie dopiero po przebiciu jego górnego ograniczenia. Od kwietnia do lipca obserwowaliśmy podobny scenariusz, a wybicie górą dało początek kolejnemu impulsowi wzrostowemu. Obecnie cena zbliża się również do linii trendu wzrostowego liczonego do stycznia 2016 r. Przypomnijmy, że w II kwartale firma wypracowała wzrost marży operacyjnej o 0,5% rok do roku i mimo, że sprzedaż spadła o 0,3% to i tak firma znajduje się w dobrej kondycji.

Akcje spółki Bank of America znajdują się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Ponadto wczoraj doszło do przełamania silnego poziomu oporu w okolicach 15 USD. W tym miejscu przebiega 200-okresowa wykładnicza średnia krocząca oraz górne ograniczenie formacji podwójnego dna, której zasięg wynosi około 3,5 USD. Po przebiciu wspomnianego oporu cena teoretycznie powinna dotrzeć w pobliże 18,50 USD, czyli w okolice szczytów z połowy 2015 roku. Bank opublikował całkiem niezłe wyniki za drugi kwartał br. Zysk na akcję okazał się wyższy od prognoz o 0,03 USD i wyniósł 0,36 USD, a przychody wyniosły 20,4 mld USD i były zgodne z rynkowymi predykcjami.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Materiał Promocyjny
Nowy samochód do 100 tys. zł – przegląd ofert dilerów
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty