Technologie i IT

Aplisens z nadzieją patrzy na Wschód

W I półroczu bieżącego roku spółka wypracowała 46 mln zł obrotów, co oznacza wzrost o 7 proc. rok do roku. Zysk netto w omawianym okresie urósł o 13,5 proc., do 8,2 mln zł.

- Stopniowa poprawa notowań ropy naftowej automatycznie przełożyła się na poprawę kursu rubla rosyjskiego, a to z kolei wpłynęło pozytywnie na poziom zamówień z rynku rosyjskiego. Jeśli sytuacja polityczna pomiędzy Rosją a Ukrainą nie ulegnie zaostrzeniu, to prawdopodobnie zobaczymy kontynuację naszych wzrostów na tych rynkach - podkreśla prezes Aplisensu, Adam Żurawski. Kierowane przez niego przedsiębiorstwo zajmuje się dostawą rozwiązań w zakresie przemysłowej aparatury kontrolno-pomiarowej.

W tym momencie spółka ma nadmiar gotówki, dlatego przy relatywnie niskiej cenie akcji zdecydowała się na buy-back w celu umorzenia walorów. - Zamierzamy na to przeznaczyć do 8 mln zł. Dodam jeszcze, że jak co roku około 25 proc. zysku zostało wypłaconych akcjonariuszom w formie dywidendy - mówi Żurawski.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz