Technologie i IT

Examobile: Anty Komar podbił notowania

Od początku sierpnia cena akcji Examobile wzrosła o 62 proc. do niemal 4 zł. To skutek gry „Anty Komar" wykorzystującej elementy technologii rozszerzonej rzeczywistości.

– Premiera naszej gry nałożyła się na wielką falę popularności gry „Pokemon Go", która ostatnio podbija świat. Wersję beta wypuściliśmy dokładnie tego samego dnia – mówi Maciej Błasiak, prezes Examobile. Do tej pory firma bazowała głównie na przychodach z reklamy, aktualnie rozszerza model biznesowy o mikropłatności. – Produkujemy nie tylko gry, ale również różnego rodzaju aplikacje użytkowe, np. Kalkulator Wynagrodzeń, Pulsometr czy Wysokościomierz – podkreśla prezes. Ocenia, że rynek ten ma bardzo duży potencjał. Do tej pory firma zanotowała ponad 25 milionów pobrań swoich aplikacji.

Spółka osiąga wysoką, dwucyfrową rentowność. – Mamy pieniądze na realizację zaplanowanych inwestycji, aplikujemy też o dotacje unijne – sygnalizuje prezes. Podkreśla, że produkcja gier wiąże się z wysokimi nakładami przede wszystkim na promocję nowych tytułów. W przypadku aplikacji użytkowych potrzeby gotówkowe są mniejsze.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i uzyskaj dostęp do pełnych treści!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz