Potencjalnemu inwestorowi firma udostępniła kolejne dokumenty i informacje, w tym dotyczące m.in. relacji ze spółkami zależnymi, struktury zatrudnienia, nieruchomości grupy, otrzymanych dotacji, umów handlowych, struktury sprzedaży. Nie wiadomo, ile jeszcze potrwa due diligence ani jakie są dotychczasowe jego wyniki.

W połowie czerwca jeden z akcjonariuszy Makaronów Polskich rozpoczął negocjacje dotyczące sprzedaży pakietu 19,39 proc. akcji (wartego 11,4 mln zł) na rzecz Raya Holding i w razie finalizacji transakcji egipska firma stałaby się znaczącym i strategicznym akcjonariuszem polskiej spółki. Ze struktury akcjonariatu wynika, że takiej wielkości pakiet ma Bewa (producent wody źródlanej i napojów). Największym pojedynczym akcjonariuszem jest Praska Giełda Spożywcza (ma 21,6 proc.), powiązana z prezesem Zenonem Daniłowskim. Spory, bo 10-proc., pakiet ma też Krzysztof Moska.

Makarony Polskie zostały zaproszone do przystąpienia do negocjacji z Raya Holding, aby ustalić relacje i współpracę w zakresie potencjalnych działań na rynkach afrykańskich, ale zaznaczono wtedy, że na razie działania nie są skonkretyzowane i nie podjęto wiążących decyzji.