Technologie i IT

QubicGames zmierza na NewConnect

Spółka zajmująca się produkcją gier przeznaczonych na konsole oraz gier mobilnych, przygotowuje się do przeprowadzenia oferty publicznej akcji, z której chce pozyskać do 6 mln zł. Emitent zamierza zadebiutować na rynku NewConnect do końca II kwartału 2016 r.
Foto: Bloomberg

QubicGames jest studiem deweloperskim założonym w 2004 r., które w swojej historii wyprodukowało już ponad 20-ścia gier wideo. Do 2012 r. spółka specjalizowała się głównie w grach na konsole Nintendo, a od 2014 r. realizuje produkcje na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Środki pozyskane z emisji akcji QubicGames S będzie chciała przeznaczyć na produkcję nowych gier oraz na ich promocję. Spółka planuje również wykorzystać pozyskany kapitał na komercjalizację swojego innowacyjnego projektu - silnika C-Way Engine, portalu B2B AdoptMyGame, a także na rozwój Programu Independers. - Dzięki środkom pozyskanym z emisji spółka zwiększy swój potencjał zarówno w zakresie tworzenia, jak i wydawania gier. W ramach rozwoju firmy powstaną trzy niezależne zespoły produkcyjne. Debiut QubicGames na rynku NewConnect pozwoli nam także pozyskać środki niezbędne do szybkiego rozpoczęcia globalnej komercjalizacji projektów AdoptMyGame i C-Way, które w krótkim okresie czasu przyniosą spółce bardzo duże korzyści wizerunkowe i finansowe - komentuje Jakub Pieczykolan, prezes Zarządu QubicGames.

W tym roku ogólnoświatową premierę miała wyprodukowana przez QubicGames, przeznaczona na urządzenia z systemem iOS/Android, gra „Geki Yaba Runner", która jest dystrybuowana w modelu Free2Play. Jej wydawcą jest globalny podmiot o uznanej marce – Chillingo, który w przeszłości wprowadził na rynek takie tytuły jak Angry Birds, Cut the Rope, Puzzle Craft oraz Anomaly Warzone. Gra „Geki Yaba Runner" w pierwszych tygodniach uzyskała dobrą ściągalność i monetyzację, w szczególności na rynkach azjatyckich i została bardzo pozytywnie odebrana przez graczy. Kolejną ważną produkcją spółki będzie gra „Robonauts", której premierę zaplanowano na ostatni kwartał 2016 r. Była ona nominowana jako Best Upcoming Mobile Game podczas 10. edycji IMGA Awards. W trzecim kwartale 2017 r. QubicGames zamierza wprowadzić do sprzedaży grę „Shadow" (tytuł roboczy), która będzie przeznaczona wyłącznie na konsole i komputery PC. W tym roku przewidziany został także debiut gry „Air Race Speed" na konsolę PS Vita w modelu premium oraz urządzenia z systemem iOS/Android w modelu Free2Play. W latach 2012-2014 QubicGames realizowała wspólnie z Politechniką Warszawską i przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju projekt wieloplatformowego silnika C-Way Engine, a budżet całego przedsięwzięcia wynosił łącznie 2 mln zł. C-Way Engine jest wieloplatformowym silnikiem do tworzenia i portowania gier 2D oraz 2.5D, a obecnie prowadzone są prace nad jego przygotowaniem do szerokiej komercjalizacji na początku 2017 r. Spółka rozwija także swój Portal AdoptMyGame, który jest serwisem B2B skierowanym do developerów oraz wydawców gier.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Parkietu"
Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT i czytaj bez ograniczeń!
  • E-wydanie "Parkietu"
  • Dostęp do analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • Archiwum tekstów "Parkietu"
Kup teraz

Wideo komentarz