Zdaniem ekspertów brokera wśród analizowanych spółek największy potencjał wzrostu oferuje Zetkama, która po przejęciu Kuźni oraz Masterformu w ubiegłym roku w dalszym ciągu będzie zainteresowana poszerzaniem kompetencji produktowych w tym segmencie, również poprzez akwizycje. Eksperci biura wycenili akcje spółki na 137zł, co oznacza około 35 proc. premię wobec obecnej wyceny na giełdowej.

Niewiele mniejszy potencjał oferuje Uniwheels (z ceną docelową 193 zł wobec 149 zł na GPW) mający na bazie obecnych nominacji perspektywę wysokiego wykorzystania nowych mocy, z których część zostanie oddanych w III kwartale.

Ponad 20 proc. potencjał wzrostu analitycy dostrzegają w Sanoku, gdzie liczą na restrukturyzację kosztową Draftexu oraz wyższą kontrybucję segmentu budownictwa i przemysłu do wyników, w Wieltonie, gdzie oczekuje korzyści z ekspansji i cyklu inwestycyjnego w infrastrukturze oraz w spółce AC Autogaz, która korzysta na obecnym spreadzie cen paliw oraz rozszerza ofertę produktową w obszarze elektroniki i mechaniki instalacji.

- Najniższy potencjał wzrostu widzimy natomiast w Kętach, chociaż niski lewar daję opcję szybszego wzrostu, w Alumetalu, gdzie pomimo nowych mocy, które zostaną oddane jeszcze w tym roku, widzimy ryzyko spadku marży jednostkowej w związku z obserwowanym zawężeniem spreadu przerobowego oraz w Rawlplug rozwijającym segment wysokomarżowych zamocowań, ale posiadającym najdłuższy cykl konwersji gotówki oraz najwyższy wskaźnik zadłużenia na tle analizowanych spółek – uzasadnili autorzy raportu.