Budownictwo

AC zdecydowało o dywidendzie

Akcjonariusze giełdowego producenta modułów mechanicznych i elektronicznych do samochodowych instalacji gazowych zdecydowali o przeznaczeniu 24,2 mln zł na wypłatę dywidendy z zysku za ubiegły rok.

Po przeliczeniu oznacza to wypłatę w wysokości 2,50 zł na jedną akcję,. Przy obecnym kursie wynoszącym 37,3 zł daje stopę dywidendy na poziomie 6,7 proc. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 5 maja br. , natomiast jej wypłata nastąpi 19 maja.

Pozostała część zysku, w kwocie blisko 4,4 mln zł, zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy. Przed rokiem spółka wypłaciła 2,3 zł dywidendy na akcję. W całym 2015 r. spółka wypracowała 28,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 25,41 mln zł zysku przed rokiem, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 166,7 mln zł w porównaniu z 168,9 mln zł rok wcześniej. AC jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Według szacunków spółki, AC posiada ponad 50-proc. udział w rynku polskim. Akcje spółki są notowane na warszawskiej giełdzie od 2011 roku.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz