Firmy

Milestone Medical chce zmienić parkiet

Spółka wyemituje do 3,2 mln nowych akcji, za które chce pozyskać z rynku około 40 mln zł. Część pieniędzy trafi na marketing i rozwój sprzedaży.
Foto: GG Parkiet

Amerykański producent urządzenia wykorzystywanego do podawania leków w formie zastrzyków chce wyemitować do 3,2 mln akcji i pozyskać z rynku około 10 mln USD. Zapisy na akcje Milestone Medical dla inwestorów indywidualnych potrwają do 14 grudnia. Cena maksymalna została ustalona na 5,9 zł. Inwestorzy mogą składać zapisy w Vestor DM, Graviton Capital oraz BM Alior Banku.

W poniedziałek po południu akcje firmy drożały o 11 proc., do 6,9 zł. Spółka notowana na NewConnect jeszcze w tym roku chce się przenieść się na główny parkiet warszawskiej giełdy.

Budowa sieci dystrybucji

Pieniądze pozyskane z emisji Milestone Medical chce przeznaczyć na zwiększenie kapitału obrotowego (5,2 mln USD), program marketingowy dla dystrybutorów, rozwój sprzedaży i przyspieszenie wprowadzania technologii na rynki europejskie oraz do USA (3,67 mln zł). Ponad 1 mln USD firma chce przeznaczyć na badania kliniczne, uzyskanie globalnych certyfikatów dla systemów iniekcji zewnątrzoponowych i dostawowych oraz ich dalszy rozwój.

– Jesteśmy teraz w finalnej fazie badań klinicznych systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego do zastosowań w bezbolesnym znieczuleniu porodu. Przewidujemy, że badania te zakończymy jeszcze w tym roku. Ich celem jest wykazanie dokładności technologii CompuFlo w zakresie właściwego zlokalizowania przestrzeni zewnątrzoponowej, czyli spełnienie wytycznych niezbędnych do zatwierdzenia urządzenia do obrotu na terenie USA przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków – mówi Leonard Osser, prezes Milestone Medical.

Spółka jest w trakcje budowy globalnej sieci dystrybucji. Ma już umowy w Polsce, we Włoszech i w Chinach. Zarząd spodziewa się, że zatwierdzenia systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego i dostawowego przez Amerykańską Agencje ds. Żywności i Leków nastąpi w I półroczu 2016 r.

W naszym kraju wyłączne prawa do dystrybucji systemów dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego posiada spółka Trimed. Zarząd Milestone Medical zapowiedział, że będzie ubiegał się o dotacje ze środków unijnych w ramach programów realizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Miliardowy rynek

Według zarządu Milestone Medical rynek znieczuleń zewnątrzoponowych w USA jest wart obecnie około 1 mld USD, a wielkość tego rynku w Europie jest zaś nawet większa niż w Stanach.

– Spółka ma bardzo ciekawy projekt, który może odnieść duży sukces. Warto również zwrócić uwagę, że rada naukowa Milestone Medical posiada duże doświadczenie i jest na wysokim poziomie – mówi analityk, który chce zachować anonimowość.


Wideo komentarz