Firmy

Milestone Medical emituje akcje

Milestone Medical chce wyemitować do 3,2 mln akcji o szacunkowej wartości około 10 mln USD.
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński kkam Kuba Kamiński

Cena maksymalna nie została jeszcze podana. Zapisy na akcje oferowane dla inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 8 do 15 grudnia przez konsorcjum domów maklerskich: Vestor Dom Maklerski, Graviton Capital oraz Biuro Maklerskie Alior Banku. Spółka chce jeszcze w tym roku przenieść się na rynek główny warszawskiej giełdy. W poniedziałek przed południem akcje Milestone Medical drożały o prawie 10 proc. do 6,80 zł.

"Zatwierdzenie prospektu emisyjnego jest bardzo ważnym osiągnięciem w historii spółki i odzwierciedla poczynione postępy w kierunku komercjalizacji naszych medycznych urządzeń. Pozyskany kapitał z oferty publicznej zamierzamy przeznaczyć na zwiększenie kapitału obrotowego na inwestycje w program marketingowy dla dystrybutorów rozwój sprzedaży i przyśpieszenie wprowadzenia naszej technologii na rynki europejskie oraz w USA w 2016 roku. Wierzymy, że notowanie akcji spółki na rynku regulowanym GPW pomoże zwiększyć świadomość spółki na rynku kapitałowym i liczbę potencjalnych inwestorów" – pisze w komunikacie Leonard Osser, prezes Milestone Medical.

Spółka znajduje się obecnie w finalnej fazie badań klinicznych systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego do zastosowań w bezbolesnym znieczuleniu porodu.  „Przewidujemy, że badania kliniczne zakończymy jeszcze w tym roku. Celem badań klinicznych systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego jest wykazanie dokładności technologii CompuFlo w zakresie właściwego zlokalizowania przestrzeni zewnątrzoponowej czyli spełnienie wytycznych niezbędnych do zatwierdzenia urządzenia do obrotu na terenie USA przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków" – zaznacza prezes.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz