Technologie i IT

Prezes Mabionu dokupuje

Po ostatnich gwałtownych spadkach kursu Maciej Wieczorek, współtwórca, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy biotechnologicznej spółki, dokupił niewielki pakiet na GPW.

Maciej Wieczorek, prezes Mabionu

Foto: Archiwum

Maciej Wieczorek, poprzez Glatton Sp. z o.o., podmiot w 100 proc. przez niego kontrolowany, kupił w poniedziałek 1 czerwca na rynku regulowanym w ramach sesji zwykłej 800 akcji Mabionu po cenie 53,5 zł za sztukę. To niewielka transakcja, warta tylko 43 tys. zł i stanowiąca marginalny udział w kapitale Mabionu (dzieli się na 10,8 mln akcji).

Od kilku dni kurs akcji Mabionu spadał. Ostatnie 10 sesji przyniosło prawie 25-proc. korektę, ale warto pamiętać, że 20 maja kurs zaliczył historyczne maksimum (intraday) na poziomie 75 zł. Dzisiaj rośnie o 1,86 proc., do 54,75 zł. Dla kontrastu - jeden z członków rady nadzorczej Mabionu sprzedawał w czasie historycznego maksimum akcje warte kilkaset tysięcy zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz