Technologie i IT

Madkom dobrze rozpoczął 2015 r.

Spółka notowana na rynku NewConnect zajmująca się produkcją systemów IT dla samorządów, osiągnęła 151 tys. zł zysku netto w I kw. 2015 r., a jej przychody wyniosły 2,8 mln zł.

W ocenie spółki poprawa wyników finansowych była możliwa dzięki pozyskiwaniu nowych kontraktów handlowych. W analogicznym okresie 2014 r. firma zanotowała 1 tys. zł straty netto przy sprzedaży sięgającej 1,25 mln zł. Wzrost przychodów w minionym kwartale, który w ujęciu rdr. wyniósł ponad 120 proc., był zdaniem spółki wynikiem prowadzenia skutecznej polityki handlowej i zawierania nowych umów na wdrożenia oprogramowania.

W samym I kwartale 2015 r. Madkom pozyskał zlecenia o wartości blisko 450 tys. zł, a jednym z największych sukcesów było zawarcie przez spółkę umowy z firmą Geopolis z Torunia na świadczenie usługi brokera integracyjnego pomiędzy systemem ERGO autorstwa tej firmy a platformą ePUAP dla 20 jednostek samorządu terytorialnego z powiatów dzierżoniowskiego oraz kłodzkiego.

- Drugi kwartał w tym roku będzie jeszcze lepszy i już o tym wiemy. Trzeci kwartał zwyczajowo jest spokojniejszy z uwagi na okres wakacyjny, zaś czwarty kwartał zawsze był dobrym okresem dla sprzedaży rozwiązań w samorządach. Inwestorzy powinni zatem czuć się bezpiecznie, gdyż trend zwiększania sprzedaży i przychodów spółki jest dość mocno widoczny. Kolejne podpisane kontrakty tylko go umacniają i już wiemy, że backlog zamówień na ten rok jeszcze znacznie wzrośnie względem naszego ostatniego komunikatu - mówi Grzegorz Szczechowiak, prezes zarządu Madkomu.

We wtorek przed południem inwestorzy za akcje Madkomu płacili po 2,15 zł. Kurs rósł o 1,9 proc.


Wideo komentarz