Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Trzecia edycja portfela foreksowego przyniosła wreszcie wyniki, na które długo czekaliśmy. Nie dość, że to właśnie w październiku padła rekordowa łączna stopa zwrotu 14,53 proc. (o 3,4 pkt proc. więcej niż we wrześniu) to jeszcze jeden z brokerów wreszcie popisał się 100-proc. trafnością swoich prognoz. Był nim Andrzej Kiedrowicz z Easy Forex. Niestety, dla pozostałych brokerów miesiąc ten nie był wcale tak dobry, o czym najlepiej świadczy fakt, że portfele połowy z nich zakończyły ten miesiąc na minusie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Eksperci typujący skład portfeli foreksowych wierzą, że w lipcu dobre nastroje rynkowe zostaną podtrzymane. To ma pomóc m.in. indeksom warszawskiej giełdy wyjść na nowe szczyty.
Indeks dużych spółek wchodzi w lipiec z najwyższym w tym roku zamknięciem. Do gry wróciły banki, ale przed nimi poważny test.
W czerwcu lepiej być ostrożnym z kryptowalutami. Przecena może dotknąć amerykańskiego dolara. Szanse na wzrosty mają metale szlachetne, poza platyną – takie prognozy stawiają eksperci typujący skład portfeli foreksowych „Parkietu”.
Bitcoin, ethereum, solana, ripple – analitycy w maju stawiają przede wszystkim na aktywa niezwiązane z tradycyjnym rynkiem finansowym. W centrum uwagi pozostają też metale szlachetne, ale optymizm wobec nich nieco osłabł.
Eksperci typujący skład portfeli foreksowych postawili w kwietniu m.in. na kryptowaluty, słabość złotego, wzrosty cen metali szlachetnych czy też odbicie w górę indeksów na Wall Street. Droga do realizacji tych scenariuszy nieco się jednak skomplikowała.
Polskie aktywa, w tym m.in. złoty i akcje notowane na GPW, powinny doświadczyć w tym miesiącu korekty spadkowej – spodziewają się analitycy. Wciąż zaś dużym optymizmem wykazują się oni w stosunku do metali szlachetnych.