Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PARKIET.COM

Inne serwisy

Świat

Niższe ceny w Niemczech

ula 11-09-2013, ostatnia aktualizacja 11-09-2013 14:14
Wielkość tekstu: A A A

Niemiecki urząd statystyczny podał, iż inflacja w sierpniu nieznacznie spadła. Jednak znacznie wzrosły ceny żywności i prądu.

Federalny Urząd Statystyczny poinformował iż stopa inflacyjna w Niemczech w sierpniu wyniosła 1,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. To nieznaczny spadek - w lipcu inflacja wyniosła 1,9 proc. a czerwcu - 1,8 proc.

Najbardziej wzrosły ceny żywności - 33 proc. oraz energii - 11,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Staniała benzyna i diesel o 4,5 proc. A olej grzewczy o 8,1 proc.

Najbardziej w Niemczech zdrożało masło  - 32,4 proc., owoce o 7,4 proc., a warzywa o 7 proc. Staniała natomiast kawa - o 4,1 proc.

Za wzrost cen żywności odpowiada zimna i mokra wiosna oraz gorące i bezdeszczowe lato. Znacznie słabsze były zbiory ziemniaków, które zdrożały o 40 proc., ogórków o 27 proc, a jabłek o 19 proc.

Przeczytaj więcej o:  ceny , inflacja , niemcy

parkiet.com
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: