Surowce i paliwa

Grodno podpisał umowę z SolarWorld

Zarząd Grodna podpisał umowę z niemiecką firmą SolarWorld, której przedmiotem jest współpraca w zakresie dystrybucji kompleksowych rozwiązań fotowoltaicznych

Grodno jest pierwszą siecią hurtowni elektrycznych, dystrybuującą systemy i produkty SolarWorld na rynku polskim.

"Nawiązanie współpracy z SolarWorld AG jest odpowiedzią na znaczący wzrost rynku PV w Polsce. Szacuje się, że do końca 2014 r. produkcja energii z fotowoltaiki ukształtuje się na poziomie 300-400 MW. Natomiast zgodnie ze zobowiązaniami wynikającymi m.in. z pakietu klimatycznego, do 2020 r. udział OZE w produkcji energii ma stanowić około 15%, a w związku z tym przewidywana zainstalowana moc instalacji fotowoltaicznych powinna osiągnąć około 1800 MW" - poinformowała spółka w komunikacie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz