Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PARKIET.COM

Inne serwisy

Surowce i energia

Tarnów myśli o elektrowni

awk, gkmp 04-09-2012, ostatnia aktualizacja 04-09-2012 11:46
Wielkość tekstu: A A A

Z naszych kalkulacji widać, że projekty budowy elektrowni gazowych są zdecydowanie mniej opłacalne niż elektrowni opalanych węglem – powiedział Krzysztof Jałosiński, wiceprezes Zarządu

Jałosiński przyznał, że także Azoty Tarnów planują budowę elektrowni dla kędzierzyńskich zakładów. Rozważane są dwa projekty. Jeden mówi o budowie elektrowni opalanej węglem, a drugi gazem.

- Do końca października podejmiemy decyzję na ten temat. Na dzień dzisiejszy widać, że bardziej opłaca się budowa elektrowni węglowej – stwierdził.

Pod koniec ubiegłego miesiąca spółka Elektrownia Puławy, której udziałowcami są Zakłady Azotowe Puławy oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, ogłosiła przetarg na budowę elektrowni gazowo-parowej o mocy 800-900 MW. Uruchomienie elektrowni planowane jest na 2017 r., tak, aby od początku 2018 r. rozpoczęła komercyjną pracę.

Przeczytaj więcej o:  Azoty Tarnów , budowa , elektrownia , Zakłady Azotowe Puławy

parkiet.com
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł, oddano głosów: