Technologie i IT

Prezes Hawe: akcja zostanie wyceniona przez CDM Pekao na więcej niż 5,88 zł

W opublikowanej w środę wieczorem informacji prasowej zarząd Hawe przytacza wycenę akcji spółki przeprowadzoną (i nie opisywaną wcześniej przez media) przez Centralny Dom Maklerski Pekao 13 stycznia. Według autora raportu Macieja Borkowskiego, doradcy inwestycyjnego z CDM Pekao, cena docelowa akcji spółki to 5,88 zł.
Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Kurs akcji Hawe od pewnego czasu rośnie: wczoraj na GPW wynosił  na zamknięciu 3,69 zł.

Borkowski spodziewa się, że bieżący rok przyniesie skokową poprawę wyników grupy. Oczekuje, że w 2012 r. przychody grupy Hawe urosną  do 253 mln zł, EBITDA do 158,8 mln zł, a zysk netto do 124 mln zł, czyli 1,16 zł na akcję.

Cytowany w informacji prasowej prezes Hawe Jerzy Karney spodziewa się, że po opublikowaniu przez spółkę szacunkowych wyników za 2011 r. oraz prognoz na 2012 r. wycena CDM Pekao zostanie skorygowana w górę.

„Jesteśmy jednak pewni, że po planowanej w najbliższym czasie publikacji szacunkowych wyników finansowych za 2011 rok oraz prognozy wyników na 2012 rok, obecna analiza zostanie pozytywnie uaktualniona a docelowa cena akcji zostanie określona na o wiele wyższym poziomie" – mówi w informacji prasowej Karney.

Hawe buduje i obsługuje światłowodowe sieci, które także dzierżawi na rzecz innych operatorów.

W 2010 r. wypracowało 102 mln zł przychodów i 37,2 mln zł zysku netto. Zgodnie z zapowiedziami Karney'a ubiegłoroczne wyniki mają być wyższe.

Hawe liczy na kontrakty z grupą Zygmunta Solorza-Żaka oraz zlecenia od samorządów, budujących infrastrukturę za środki unijne.

Wśród akcjonariuszy Hawe z pakietem przekraczającym 10 proc. jest Pioneer Pekao Investment Management.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz