Firmy

IMC: Zwiększenie areału

Rolnicza grupa Industrial Milk Company sfinalizowała zakup siedmiu ukraińskich przedsiębiorstw dzierżawiących w sumie 9,5 tys. ha ziemi znajdującej się w obwodzie Sumy, w rejonie bilopilskim, który jest tradycyjnym regionem upraw kukurydzy.

Wraz z ziemią IMC przejęła też elewator o pojemności 34 tys. ton wyposażony w sprzęt do suszenia zboża. Wartość transakcji wyniosła 7,5 mln USD.

Dodatkowo ukraińska spółka zawarła bezpośrednią umowę dzierżawy z właścicielami 2,5 tys. ha ziemi w obwodzie Czernihów.

Zakup siedmiu spółek to element budowy trzeciego skupiska gospodarstw rolniczych w ramach grupy. Dwa już istniejące działają w obwodzie Połtawy i Czernihowa.

Dzięki przejęciom moce magazynowe IMC wzrosły o 19 proc., do 211 tys. ton. Natomiast jej bank ziemi powiększył się do 59,7 tys. ha. – Planujemy utrzymać szybkie tempo rozwoju banku ziemi. Obecnie prowadzimy negocjacje dotyczące przejęcia kilku spółek rolniczych. Naszym celem na 2012 r. jest uprawa areału o powierzchni 100 tys. ha – powiedział Ievgen Osypov, prezes IMC.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz