"Zielony" Google

Internetowy gigant utworzył fundusz inwestycyjny, o wartości 280 milionów dolarów. Celem jest umożliwienie rozwoju i instalacja paneli na coraz większej ilości dachów

Aktualizacja: 25.02.2017 15:52 Publikacja: 15.06.2011 10:12

"Zielony" Google

Foto: Bloomberg

Panele słoneczne będą instalowane przez firmę SolarCity. To jak do tej pory największa „zielona” inwestycja Google. – Nie chodzi tylko o wpływ na środowisko naturalne, ale także dobry zysk – twierdzi Lyndon Rive, prezes SolarCity

Popularność energii słonecznej w USA ciągle wzrasta. W 2010 roku w 65 tysiącach gospodarstw zainstalowano ogrzewanie wody energią słoneczną. To 2 razy większa liczba niż w roku poprzednim.

Kluczem do sukcesu firmy SolarCity jest przystępna forma finansowania inwestycji. Firma znana jest z programów leasingu i umów z odroczoną płatnością, które pozwalają klientom uniknąć płacenia dziesiątek tysięcy dolarów z góry.

SolarCity dzięki funduszowi Google pokryje koszty instalacji i utrzymania paneli. Klienci zapłacą jedynie za energię, zwykle w miesięcznych ratach.

Partnerami SolarCity są również Citigroup Inc. i U.S. Bancorp. – Takie inwestycje to dobry biznes – zapewnia - "Los Angeles Times" Rick Needham, dyrektor strategiczny Google. – Nie tylko dywersyfikujemy nasze portfolio ale i wspieramy czyste technologie – dodaje.

Inwestycja z SolarCity nie jest pierwszą „zieloną” inwestycją Google. Firma zainwestowała niemal 700 mln dolarów w farmy wiatrowe oraz energię słoneczną. Autobusy w Mountain View, gdzie mieści się kwatera główna firmy napędzane są energią słoneczną. Dużą część energii pochłanianej przez korporację Google pozyskuje przez panele słoneczne umieszczone na dachach budynków firmy.

W kwietniu, Google zainwestował 168 mln dolarów w elektrownię słoneczną na pustyni Mojave. W zeszłym tygodniu Google umieścić w 70 stacji ładowania akumulatorów samochodów z napędem elektrycznym i planuje zainstalować dodatkowe 250.

Gospodarka światowa
Czy cena złota dojdzie do 3000 dolarów za uncję?
Gospodarka światowa
Nastroje w niemieckim biznesie nadal się poprawiają
Gospodarka światowa
Handel na NYSE na okrągło przez cały tydzień?
Gospodarka światowa
Węgrzy znów obniżyli stopy procentowe
Gospodarka światowa
UE nie wykorzystuje w pełni potencjału integracji
Gospodarka światowa
Netflix ukryje liczbę subskrybentów. Wall Street się to nie podoba