Wierzytelności

Kredyt Inkaso emituje obligacje publiczne

Windykator oferuje w ramach emisji publicznej do 300 tys. obligacji serii PA01, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 5,5 proc. dla pierwszego okresu odsetkowego.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W kolejnych okresach oprocentowanie papierów Kredyt Inkaso będzie oparte na oprocentowaniu zmiennym WIBOR 6M powiększonym o marżę 3,5 proc. Zapisy na papiery dłużne ruszą 29 listopada i potrwają do 12 grudnia. Minimalny zapis wynosi 1000 zł. Obligacje będą notowane na Catalyst.

- W ramach emisji obligacji serii PA01 zamierzamy pozyskać od inwestorów do 30 mln zł, będzie to pierwsza oferta z programu o wartości do 300 mln zł. Pozyskany kapitał pomoże nam w osiągnięciu celów strategicznych. Nasz biznes charakteryzuje się dobrymi wynikami finansowymi, bezpiecznym poziomem zadłużenia oraz ekspozycją na rosnące rynki Europy Środkowo-Wschodniej – komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

Funkcję oferującego w ramach uchwalonego w połowie września programu publicznych emisji obligacji będzie pełnić Ipopema Securities. Zapisy można składać również w Expander Advisors.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły