Wierzytelności

GetBack: KNF chce wyjaśnień. Akcje i obligacje zawieszone

GPW zdecydowała o zawieszeniu obrotu akcjami i obligacjami windykatora. Jako przyczynę podano „interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu”.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Akcjami GetBacku można było handlować dziś tylko przez chwilę. I tak zdążyły jednak one stracić ponad 17 proc. Mocna przecena dotknęła również obligacje firmy na rynku Catalyst. Notowania najpłynniejszych walorów zjechały poniżej 50 proc. wartości.

Prawdopodobnie, gdyby akcjami i obligacjami, może byłoby dalej handlować ich cena byłaby jeszcze niższa. To oczywiście reakcja na nieprawdziwe informacje, jakie spółka przekazała dziś rano, które dotyczyły rzekomego finansowania od PFR i PKO BP.

Cyrk z GetBackiem w roli głównej

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej GPW, zawieszenie ma obowiązywać do końca dzisiejszej sesji.

Całej sprawie przygląda się już KNF. - Komisja Nadzoru Finansowego wyjaśnia z emitentem oraz z podmiotami zainteresowanymi sprawę przekazanego raportu dotyczącego negocjacji Getbacku z Polskim Funduszem Rozwoju i PKO BP. Jesteśmy w kontakcie z Giełdą Papierów Wartościowych i z BondSpot w sprawie dotyczącej notowania papierów wartościowych emitenta – usłyszeliśmy w biurze prasowym KNF.

 

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły