Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.06.2017 06:15 Publikacja: 01.06.2017 06:15
Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii, mówi, że pierwsze efekty inwestycji realizowanych z pieniędzy pozyskanych z emisji będą widoczne w przyszłym roku.
Foto: Archiwum
Kilkudziesięcioprocentowej zwyżki przychodów oczekuje w tym roku Trans Polonia, grupa specjalizacja się w drogowych przewozach paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółce w osiąganiu coraz lepszych wyników sprzyja otoczenie oraz prowadzenie działalności w niszach, które dla konkurencji są trudno dostępne. – Realizujemy zlecenia, których inni nie chcą się podejmować. Co więcej, w każdym segmencie prowadzonej działalności mamy do czynienia z rynkiem mocno rosnącym – mówi Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Z początkiem wtorkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji Wieltonu windując kurs nawet o blisko 16 proc. Tak zareagował rynek na informację o uzyskaniu koncesji na produkcję oraz obrót wyrobami dla wojska i policji.
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas