Transport

PKL: Ważą się losy ugody z TPN

W czwartek odbędą się mediacje pomiędzy wybierającymi się na giełdę Polskimi Kolejami Linowymi i Tatrzańskim Parkiem Narodowym.
Foto: materiały prasowe

– Zarząd PKL i dyrekcja TPN prowadzą rozmowy i szukają takiego rozwiązania, które będzie do zaakceptowania przez obie strony – mówi Luiza Rosłon, rzeczniczka PKL.

Kością niezgody są nieruchomości. TPN nakazał PKL demontaż kolejki na Kasprowy Wierch do końca stycznia i dał jej na to zaledwie kilka dni. Ta stoi na stanowisku, że żądanie jest bezzasadne. Kolej funkcjonuje zgodnie z harmonogramem (ewentualne przerwy wynikają tylko z niekorzystnych warunków atmosferycznych).

Jak do sprawy podchodzi TPN? – Nastawiamy się na negocjacje, które mogą trochę potrwać. TPN stoi na stanowisku, że prywatna firma, jaką jest PKL, powinna płacić za użytkowane tereny i komercyjne wykorzystanie przestrzeni Parku Narodowego, który jest dobrem publicznym – komentuje Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN. Dodaje, że przychody TPN to środki przeznaczone na utrzymanie parku, ochronę przyrody, obsługę turystów czy edukację społeczną. – Rezygnacja z tak oczywistych źródeł finansowania mogłaby wywołać zarzuty o niegospodarność dyrekcji. Sytuacja jest oczywista, pozostaje kwestia ustalenia wysokości opłat. Mamy nadzieję, że dojdziemy do porozumienia – reasumuje Ziobrowski.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły