Dywidenda Orange zależy od przetargu (lub aukcji) 5G

Urząd Komunikacji Elektronicznej kolejny raz wybiera formułę rozdysponowania pasma 5G w 2020 r. – dowiedział się „Parkiet". Co aukcja oznacza dla kosztów częstotliwości?

Publikacja: 26.07.2019 05:15

Według Jeana-Francois Fallachera, prezesa Orange Polska, miniony kwartał był przełomowy dla polskieg

Według Jeana-Francois Fallachera, prezesa Orange Polska, miniony kwartał był przełomowy dla polskiego rynku telekomunikacyjnego ze względu na podwyżki cen.

Foto: Archiwum

Wyniki drugiego kwartału br. opublikowane przez Orange Polska pozytywnie zaskoczyły inwestorów i notowania akcji giełdowego operatora w czwartek zyskiwały na wartości nawet ponad 5 proc. Ostatecznie jednak wyhamowały. Według Jeana-Francois Fallachera, prezesa telekomu, decyzja, aby podnieść ceny dla nowych i przedłużających umowy klientów otworzyła nowy rozdział w rozwoju rynku i sprawiła, że ma on za sobą przełomowy kwartał. O reakcji konsumentów Fallacher mówi „jak na razie, nieźle", ale zastrzega, że podwyżki przełożą się na wyniki Orange w dłuższym terminie. Zarząd ostrożnie wypowiada się także na temat powrotu do wypłaty dywidendy w 2021 r. Wielką niewiadomą jest cena, jaką przyjdzie telekomom zapłacić za pasmo dla sieci 5G.

Pozostało 81% artykułu

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Technologie
Drago odcina kupony od flagowej produkcji
Technologie
Woodpecker już na GPW
Technologie
CI Games opowiada o kolejnych premierach
Technologie
CI Games tanieje po wynikach
Technologie
Allegro nadal na fali
Technologie
Woodpecker przygotowany do przeprowadzki