REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asseco BS: Początek roku dobry. Co dalej?

W wynikach Asseco Business Solutions za I kwartał nie widać negatywnego wpływu pandemii na biznes, ale w kolejnych miesiącach może się to zmienić.
Foto: Adobestock

„Wobec spowolnienia gospodarki, wynikającego z wystąpienia pandemii, zarząd dostrzega możliwość powstania opóźnień w rozliczeniach z klientami, zwłaszcza z branż najbardziej dotkniętych pandemią" – czytamy w raporcie. Jednocześnie zarząd uspokaja, że obecnie nie ma podstaw, aby oczekiwać, że zatory płatnicze mogłyby mieć znaczący wpływ na sytuację spółki.

Asseco BS należy do grupy kapitałowej Asseco Poland. Zajmuje się tworzeniem i sprzedażą systemów ERP, czyli rozwiązań wspomagających zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Zarząd Asseco BS nie podawał prognoz finansowych na 2020 r. W I kwartale przychody informatycznej grupy wyniosły 66,9 mln zł i były o prawie 5 proc. wyższe w ujęciu rok do roku oraz nieznacznie wyższe od oczekiwań analityków. W ujęciu rok do roku wzrosły również zyski. EBITDA poszła w górę o ponad 5 proc., a zysk netto o niespełna 1 proc. Czysty zarobek w I kwartale wyniósł 15,5 mln zł (rynek oczekiwał, że będzie nieco wyższy, zbliżony do 16 mln zł).

We wtorek odbyło się walne zgromadzenie Asseco BS (zostało przełożone z 25 marca). Do momentu zamknięcia tego wydania gazety nie pojawiły się informacje o podjętych uchwałach. Wcześniej zarząd rekomendował, żeby spółka wypłaciła 1,8 zł dywidendy na akcję. We wtorek walory Asseco BS drożały o 2 proc., do 35,8 zł. Przy takim kursie proponowana dywidenda implikowałaby atrakcyjną, ponad 5-proc., stopę. kmk

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA