Technologie i IT

CD Projekt: kurs kolejny dzień mocno spada

Po wczorajszej przecenie dziś inwestorzy również wyprzedają walory. Uwagę zwraca wyjątkowo wysoki obrót. Jak nisko zatrzyma się kurs?
Foto: Bloomberg

Po godz. 11 za akcję CD Projektu trzeba zapłacić 104,3 zł, po spadku o ponad 9 proc. Od rana właściciela zmieniły już akcje warte niemal 100 mln zł. To więcej niż jedna czwarta całego obrotu na WIG, jaki obserwujemy dziś na parkiecie. Kursowi nie pomagają nawet informacje o awansie spółki do indeksu MSCI Poland.

Również wczoraj CD Projekt bardzo mocno taniał. Na zamknięciu sesji notowania obniżyły się o 8,1 proc. Przecena jest skutkiem nieoficjalnych informacji (opisanych m.in. przez portal eurogamer.pl), które podobno bazują na doniesieniach byłych pracowników. Według nich programiści, którzy mieli pracować nad „Cyberpunkiem 2077", zostali przesunięci do pracy nad „Wiedźminem 3", co może opóźnić moment pojawienia się tej pierwszej gry na rynku. Część analityków zakładała, że premiera będzie w 2019 r. Tymczasem według informacji, które pojawiają się na rynku, gra może zadebiutować dopiero po 2020 r. Spółka tego nie komentuje. A co na ten temat sądzą eksperci?

- Spółka sama nigdy nie podawała daty premiery Cyberpunk, natomiast większość analityków i inwestorów spodziewa się, że premiera będzie miała miejsce w 2019. Wczoraj pojawiła się plotka o tym, że premiera Cyberpunk będzie opóźniona. To oznacza, że prognozowane przez analityków wyniki ze sprzedaży gry pojawią się później. W teorii nie powinno to być zaskoczeniem, spółka przekładała prognozę Witchera 3 przynajmniej dwa razy, jednak produkt końcowy był grą roku i chyba warto było go do końca dopracować. W praktyce jednak, wycena spółki jest dość ambitna, a Cyberpunk jest odpowiedzialny za również dość ambitne prognozowane przez rynek wyniki i nic dziwnego, że kurs reaguje na takie informacje nerwowo. CD Projekt z kolei nie komentuje takich plotek i jest przez to łatwym celem – podkreśla Gabriela Burdach, ekspertka z Wood&Company.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły