Technologie i IT

ABC Data: Będzie dywidenda

Zarząd podtrzymał prognozy dla ABC Daty. Spodziewa się, że końcówka roku będzie dla grupy udana. Dobrze rokują m.in. dane za październik. Według nich przychody wyniosły 470 mln zł.
Foto: Bloomberg

Pod koniec maja zarząd zdecydował o wypłacie zaliczki na poczet dywidendy za ten rok obrotowy. Jest uzależniona od kilku warunków. Wszystkie najważniejsze zostały spełnione. Wypłaty (0,08 zł na akcję) można się spodziewać do końca grudnia. ABC Data jest spółką dywidendową, ale ze względu na trudną sytuację w branży premii z zysku za 2016 r. nie wypłaciła. W czwartek jej notowania świeciły na zielono w reakcji na publikację wyników za III kwartał. Podwoiła wynik EBITDA i potroiła zysk netto.

Pakiet kontrolny dystrybucyjnej spółki ma MCI. Szuka na nią kupca. Podobno zainteresowany jest m.in. Ingram, ale żadna ze stron tego nie komentuje.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły