Technologie i IT

Creepy Jar wskoczy na parkiet

Spółka zwana jest „małym Techlandem”. Zamierza szerzej rozwinąć skrzydła. Niedługo przeprowadzi ofertę akcji.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Creepy Jar to niezależny producent gier z tzw. gatunku survival simulation. Studio tworzyli doświadczeni gamedeveloperzy – współtwórcy warszawskiego oddziału Techland Warszawa. Krzysztof Kwiatek, Krzysztof Sałek, Marek Soból oraz Tomasz Soból są współautorami jednych z najbardziej rozpoznawalnych na świecie gier, które sprzedały się w milionach egzemplarzy – takich jak „Dying Light", „ Dead Island" czy „Call of Juarez: The Cartel".

Obecnie Creepy Jar pracuje nad autorskim projektem – „Green Hell" - na który zdobył finansowanie przeprowadzając dwie rudny pre-IPO. W ich trakcie pozyskał kilka milionów złotych, a do akcjonariatu spółki weszły dwa fundusze. W pierwszym kwartale przyszłego roku firma chce zadebiutować na rynku NewConnect, a wcześniej przeprowadzi pierwszą ofertę publiczną. Na razie jej szczegóły nie są znane. Wiadomo tylko, że pozyskane środki studio przeznaczy na rozpoczęcie kolejnego dużego projektu, zwiększenie zespołu produkcyjnego (obecnie jego trzon stanowi 11 osób), marketing „Green Hell" i produkcję DLC do gry.

Nowy tytuł jest symulatorem przetrwania w dżungli amazońskiej. Premiera planowana jest na I półrocze przyszłego roku. W pierwszej wersji tytuł ukaże się na PC, a następnie na PS4 i XboxOne. Będzie grą typu single player, bazującą na silniku Unity.

Studio zapowiada, że będzie tworzyć gry "premium indie" i docelowo chce uzyskać pozycję wiodącego developera we wspomnianym już segmencie survival simulation.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły