Technologie i IT

Nowe wyceny telekomów od DM BZ WBK

„Kupuj” akcje Play, „sprzedaj” Netię teraz, a walory Orange Polska i O2 Czechy w maju 2018 r. – zaleca biuro w odtajnionym dziś raporcie z 6 października.
Foto: PAP/EPA

Według DM BZ WBK, akcja Play Communications warta jest 45,5 zł (trzeba pamiętać, że biuro było oferującym w niedawnym IPO), Orange Polska 4,42 zł, a Netii 3,37 zł. To oznacza potencjał wzrostu w przypadku Play, a wyceny niższe niż kursy giełdowe w przypadku Orange i Netii. Jednocześnie – w porównaniu z poprzednimi wycenami spółek autorstwa DM BZ WBK – oznacza to podniesienie wycen akcji Orange i Play, a obniżenie w przypadku Netii.

Biuro po raz pierwszy wyceniło też operatorów zagranicznych z regionu: O2 Czechy i Magyar Telekom. W obu wypadkach zaleca ich sprzedaż. Wyceny walorów tych firm autorstwa Pawła Puchalskiego, szefa analityków DM BZ WBK są niższe niż bieżące notowania. Walor O2 jego zdaniem jest warty 209 koron, a papier Magyar Telekom (grupa Deutsche Telekom) - 409 forintów.

Za kupnem walorów Play zdaniem Puchalskiego przemawiają solidne wyniki w II kw. br., wzrost ARPU i zbliżająca się dywidenda. Natomiast za sprzedażą walorów Netii pogarszające się rezultaty i rosnące koszty operacyjne, które sugerują, że w kolejnych kwartałach wolne przepływy pieniężne telekomy będą pod kreską.

„Jeśli chodzi o Orange Polska i O2 Czechy, nie spodziewamy się większych zmian cen akcji aż do maja 2018 r., kiedy OPL może zapłacić karę w wysokości 0,6 mld zł, a w O2 będzie można otrzymać dywidendę" – napisał analityk.

We wtorek na GPW za akcję Orange Polska do godz. 15.11 płacono średnio 5,09 zł, Netii 3,96 zł, a Playa 36,96 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły