Technologie i IT

Cherrypick Games sprzedaje akcje po 60 zł

Dziś ruszyło przyjmowanie zapisów w IPO. Spółka zbiera środki na rozwój biznesu.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Trwa oferta publiczna spółki Cherrypick Games, która wybiera się na NewConnect. W transzy detalicznej firma oferuje 20 tys. walorów, a w transzy inwestorów instytucjonalnych do zakupu jest 83,5 tys. papierów. Jeśli spółka sprzeda wszystkie oferowane akcje po 60 zł, pozyska brutto ponad 6 mln zł. Zapisy trwają od dziś do 30 września. Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska

Studio Cherrypick Games zostało założone w 2014 r. przez zespół menadżerów z branży gier. Spółka koncentruje się  na produkcji gier typu Free2Play (darmowe, z opcją mikropłatności), posiada też status dewelopera i wydawcy Sony PlayStation i Microsoft XBOX. Podkreśla, że jej gry były wielokrotnie promowane przez Apple App Store, Google Play oraz Amazon Appstore.  Największa jak dotąd produkcja studia – „My Hospital" - od momentu premiery w styczniu 2017 r. zdobyła ponad 3,3 mln użytkowników, m.in. na rynku amerykańskim, brytyjskim oraz niemieckim.

Spółka planuje przeznaczyć pieniądze z IPO na następujące cele:  800 tys. zł na grę o tytule roboczym „Friends" (zakładana realizacja 2017-2018 r.),  2 mln zł na grę o tytule roboczym „Beauty" (zakładana realizacja 2018 r.) oraz  3,4 mln zł na grę o tytule roboczym „Crime" (zakładana realizacja 2019 r.).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły