Technologie i IT

Play: Już 6 tysięcy zapisów

Zapisy na akcje Play Communications trwają. Z informacji „Parkietu" wynika, że szacowana redukcja zapisów w transzy inwestorów indywidualnych (uprzywilejowanych co do przydziału) może wynieść około 50 proc.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski

Według naszych rozmówców do północy w czwartek osoby indywidualne złożyły około sześciu tys. zapisów na walory telekomu. To więcej niż średnia dla IPO na GPW z ostatnich pięciu lat.

W piątek Urząd Komunikacji Elektronicznej podał nowe dane dotyczące przenoszenia numerów komórkowych, historycznie bardzo istotne dla sieci komórkowej Play. Nauczyła ona konsumentów korzystać z tego prawa. Jest nadal liderem statystyk, ale wynik widocznie słabnie wraz ze wzrostem udziału w rynku. W II kwartale Play pozyskał „na czysto" niecałe 20 tys. numerów i oddał największą liczbę (125 tys.) spośród wszystkich telekomów. Drugie i trzecie miejsce należały do wirtualnych operatorów: Premium (10 tys.) i Virgin (7,4 tys.). Najbardziej rezultat poprawił T-Mobile (pisaliśmy o aktywności telekomu w analizie o Playu) i bilans tej firmy był bliski zera. Orange zaś było na minusie (-20 tys. numerów), ale mniejszym niż Plus (-36,5 tys.).

Jakie były wyniki finansowe Playa w II kwartale, inwestorzy dowiedzą się 29 sierpnia.


Wideo komentarz