Technologie i IT

Digital Avenue planuje nową emisję akcji

Technologiczna spółka szykuje się do podwyższenia kapitału. Planuje wyemitować 889 tys. nowych akcji
Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier dm Dariusz Majgier

Rada nadzorcza Digital Avenue pozytywnie zaopiniowała pomysł zarządu dotyczący emisji 889 tys. akcji z wyłączeniem prawa poboru w ramach kapitału docelowego. Obecnie kapitał notowanej na NewConnect firmy dzieli się na 10,74 mln papierów. Największym akcjonariuszem jest MCI Management, który poprzez podmioty zależne kontroluje 36,57 proc. kapitału.

Nowe papiery, w ramach programu motywacyjnego, trafią m.in. w ręce kadry menadżerskiej, tzn. prezesa Piotra Wąsowski i jego doradcy Rafała Małeckiego. Beneficjenci obejmą łącznie 169 tys. papierów po cenie emisyjnej 0,1 zł. W piątek za papiery technologicznej spółki płacono po południu po 0,75 zł. „W miarę rozwoju przedsiębiorstwa wiedza tych pracowników i ich doświadczenie ma daleko idące znaczenie dla bezpieczeństwa i ciągłości funkcjonowania spółki” – napisano w uzasadnieniu.

Część puli, maksymalnie 650 tys. sztuk, po cenie nie niższej niż 1 zł, trafi w ręce mniejszościowych udziałowców spółki zależnej Medousa. Digital Avenue posiada obecnie 76 proc. papierów tego przedsiębiorstwa. Resztę, czyli do 70 tys. akcji, nabędą właściciele przejmowanej firmy Fashionstyle.pl. Zapłacą za papiery nie mniej niż po 0,71 zł.

Obecnie Digital Avenue nie posiada udziałów spółki Fashionstyle.pl. „W ocenie zarządu transakcja i późniejsza planowana konsolidacja doprowadzi do zwiększenie konkurencyjności spółki, poprzez osiągnięcie efektu synergii oraz wzrost kompetencji grupy” – uzasadnia zarząd giełdowej firmy.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz