Technologie i IT

CreativeForge Games: Gęsto na parkiecie

W sumie już 19 producentów gier notowanych jest na GPW i NewConnect, w tym 12 na tym ostatnim rynku. W piątek swoją przygodę z parkietem zaczęło CreativeForge Games, którego znaczącym akcjonariuszem jest giełdowy PlayWay. Pierwsza sesja była imponująca: po południu akcje drożały o ponad 70 proc.
Foto: Bloomberg

CreativeForge Games tworzy gry na komputery PC i konsole. Jest czwartym tegorocznym debiutantem na NewConnect, a zarazem 404. spółką notowaną na tym rynku. Przeprowadziło ofertę prywatną akcji serii K oraz sprzedaż walorów serii H, I oraz J. Cena emisyjna akcji serii K wynosiła 12 zł, natomiast papiery z serii H sprzedawano po 2,2 zł, a z serii I oraz J po 5 zł. Do debiutu na NewConnect szykuje się też inna spółka z portfela PlayWaya – Moonlit, która kilka dni temu ruszyła z ofertą publiczną. Zapisy na jej akcje przyjmowane są do 12 czerwca.

Bliżej wejścia na alternatywny parkiet jest natomiast 7Levels, który czeka już na wyznaczenie daty debiutu. W piątek poinformował, że "„Castle of Heart", jego flagowy produkt, doczekał się pierwszej dużej aktualizacji.

– Minione dwa miesiące od czasu premiery „Castle of Heart" upłynęły nam na wsłuchiwaniu się w opinie graczy, którzy mieli okazję zapoznać się z naszym tytułem. Pracowaliśmy nad tym, aby wprowadzić w życie możliwie jak najwięcej sugerowanych przez społeczność zmian – podkreśla Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels. kmk

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz