Technologie i IT

Sescom: Inwestycje i globalny rozwój

Ekspansja zagraniczna, inwestycje w nowe technologie i akwizycje to trzy główne plany rozwoju Sescomu, firmy zajmującej się kompleksową obsługą sieci handlowych.

Sławomir Halbryt, prezes Sescomu

Foto: materiały prasowe

Od 20 marca akcje spółki są notowane na rynku regulowanym GPW. Wcześniej firma była obecna na NewConnect. Zdaniem Sławomira Halbryta, prezesa Sescomu, wejście na duży parkiet wzmocni dalszą zagraniczną ekspansję firmy i umocni jej pozycję oraz relacje z otoczeniem rynkowym. Na co dzień firma współpracuje z takimi sieciami, jak : LPP, CCC, Rossmann, Douglas, Panasonic czy Eurobank.

W najbliższym czasie Sescom planuje objąć zasięgiem swoich usług całą Europę. Na jej celowniku są m.in. Niemcy oraz Wielka Brytania, Czechy, Węgry oraz Rumunia. Po 2020 r. celem rozwoju są kolejne kontynenty. Równolegle spółka będzie rozwijać nowe technologie oraz segment Digital. Głównym zamierzeniem jest automatyzacja procesów oraz wdrożenie nowych rozwiązań wśród klientów.

– Inwestycje w innowacje pozwolą nam osiągnąć wyższe marże w przyszłości. Nie wykluczamy też akwizycji w startupy – mówi prezes Sescom.

Pod koniec lutego Sescom zaprezentował najlepsze wyniki finansowe w swojej dziesięcioletniej historii. W roku obrotowym 2016/17 (zakończonym 30 września minionego roku) przychody spółki wyniosły 96,2 mln zł. To wzrost rok do roku o 37 proc. Ubiegły rok Sescom zamknął zyskiem netto na poziomie 5,8 mln zł (+31 proc. rok do roku). W 2018 r. spółka liczy na to, że przychody ze sprzedaży przekroczą 100 mln zł.

W ostatnim czasie zarząd Sescomu podjął uchwałę w sprawie polityki dywidendowej. Chce wypłacać akcjonariuszom do 30 proc. jednostkowego zysku netto. Ta polityka dywidendowa zostanie zastosowana po raz pierwszy do rekomendacji podziału zysku za rok obrotowy 2017/2018.

Sescom działa od 2008 r. i świadczy kompleksowe usługi techniczne dla sieci handlowych i usługowych przez cały cykl życia placówek – od planowania inwestycji, projektowania i wykańczania obiektów, poprzez utrzymanie techniczne, optymalizację zużycia energii, po wdrożenie nowych technologii i analitykę wspierającą wzrost efektywności. Spółka w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Obecnie obsługuje ponad 34 tys. placówek handlowych w Europie i posiada pięć swoich oddziałów zagra­nicznych. AZA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły