Technologie i IT

Sescom przeniósł się z NewConnect na GPW

Na rynku głównym zadebiutował dziś Sescom międzynarodowy dostawca nowoczesnych rozwiązań Facility Management dla sieci retail. Spółka była notowana na NewConnect od maja 2013.
Foto: ROL, Waldemar Kompała

Dzisiaj do obrotu wprowadzono łącznie 1 350 000 akcji spółki (750 000 akcji serii A2, 50 000 akcji serii B, 100 000 akcji serii C i 450 000 akcji serii D). Obecnie akcje Sescom tanieją o 4, 76 proc.

Sescom obsługuje ponad 34 000 placówek w Europie, należących do czołowych firm m.in. z branży retail, HoReCa czy bankowości. Do 2020 roku chce być obecna w całej Unii Europejskiej i planuje również globalną ekspansję.

Spółka tworzy grupę kapitałową, specjalizującą się w zarządzaniu utrzymaniem technicznym sieci handlowych i usługowych. Obecnie do jej klientów należą m.in. takie firmy jak: Eurobank, Rossmann, RTV Euro AGD, Piotr i Paweł, CCC, Douglas i Panasonic.

- Będziemy kontynuować proces budowania stabilnego, długoterminowego akcjonariatu, a dzisiejsze wydarzenie zwiększy szansę na pozyskanie nowych inwestorów, w tym instytucjonalnych – mówi Sławomir Halbryt, założyciel i Prezes Zarządu Sescom.

Spółka nie wyklucza akwizycji firm.  - Rozglądamy się za podmiotem do przejęcia wśród partnerów, z którymi współpracujemy, szukamy firm, które będą przylegać do naszej działalności i wzmacniać główny nurt biznesowy - poinformował Halbryt. W przypadku dużej akwizycji, Sescom planuje przeprowadzenie emisji akcji.

30 września 2017 roku grupa zakończyła rok obrotowy 2016/17. Narastająco po czterech kwartałach jej przychody wzrosły ro do roku o 36 proc. do 95,6 mln zł. Spółka zamknęła rok zyskiem netto na poziomie 5,8 mln zł (+31 proc. rok do roku).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły