Technologie i IT

Bloober Team wkracza do Hollywood. Bloober Team NA ma umowę z Lions Gate

Spółka zależna zawarła umowę z Lions Gate dotyczącą produkcji nowej, nieanonsowanej jeszcze gry, w oparciu o jeden z brandów posiadanych przez tę znaną wytwórnię. Kurs akcji wystrzelił.
Foto: Bloomberg

Bloober Team jest dziś królem parkietu na NewConnect. Po godz. 13 jego akcje drożeją o ponad 10 proc. do 50,4 zł. Wartość obrotu przekracza 1,4 mln zł i jest najwyższa na małej giełdzie. Inwestorów wyraźnie ucieszyła wiadomość o tym, że Bloober Team NA – zagraniczna spółka zależna Bloober Teamu - zawarła umowę z Lions Gate Entertainment Inc. dotyczącą produkcji nowej, nieanonsowanej jeszcze gry, w oparciu o jeden z brandów tej firmy. - To pierwsza umowa podpisana przez naszą amerykańską spółkę - Bloober Team NA, a fakt, że podpisaliśmy ją z jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek w branży rozrywkowej sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej dumni – mówi, cytowany w komunikacie Piotr Babieno, prezes Bloober Teamu.

Na razie żadna ze stron nie ujawnia szczegółów umowy.

Znajdująca się w Kalifornijskim Palo Alto Bloober Team North America jest spółką córką Bloober Teamu – krakowskiego developera gier, będącego liderem w tworzeniu psychologicznych horrorów. Celem amerykańskiej spółki jest promocja i sprzedaż produkcji realizowanych przez Bloober Team. Z kolei Lionsgate to wiodąca hollywoodzka wytwórnia filmowa, znana z wielu filmów, m.in. z serii „Igrzyska Śmierci".

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły