Technologie i IT

Bloober Team: Nowa gra na horyzoncie

O prawie 10 proc., do 42,75 zł, drożały w środę po południu akcje notowanego na NewConnect Bloober Teamu.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Jego kapitalizacja przekracza 77 mln zł i z nawiązką wystarcza do przeniesienia notowań na rynek główny. Ma do tego dojść jeszcze w tym roku. Prezes Piotr Babieno zapowiedział, że w najbliższych tygodniach spółka złoży prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Tymczasem poinformowała o podpisaniu umowy z amerykańskim wydawcą Gun Media na produkcję i wydanie nowej gry o roboczym tytule „H2O". Ma ona trafić na rynek w przyszłym roku.

Jej szczegóły owiane są tajemnicą, ale wiadomo, że będzie sporych rozmiarów. Zarząd sygnalizuje, że przyczyni się ona do poprawy wyników finansowych spółki w najbliższych latach. Bloober Team poinformował, że na mocy umowy z wydawcą otrzyma od niego wynagrodzenie po spełnieniu ustalonych „kamieni milowych" oraz tantiemy, które będą wypłacane od pierwszej sprzedanej sztuki gry. Gun Media jest m.in. wydawcą gry „Friday's 13th", opartej na kultowym horrorze o tym samym tytule, która jest jednym z największych hitów sprzedażowych 2017 r.

Bloober Team jest notowany na rynku NewConnect od czerwca 2011 r. Przez pierwsze cztery lata kurs akcji utrzymywał się na stosunkowo stabilnym poziomie. W 2016 r. zaczął iść ostro w górę, notując maksimum wiosną zeszłego roku na poziomie ponad 120 zł. Od tego czasu obserwujemy systematyczny spadek. Po uwzględnieniu środowej zwyżki kurs jest na poziomie z kwietnia 2016 r.

W środę zyskiwały akcje również innych producentów gier. Ponad 2 proc. drożały CD Projekt i PlayWay. Temu ostatniemu pomaga najnowsza rekomendacja DM BOŚ, która została upubliczniona w środę. Jej autor Tomasz Rodak cenę docelową dla akcji wyznaczył na 111 zł, a więc o 22 proc. powyżej obecnego kursu.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły